Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Contestatiile se depun numai la CNSC fara exceptie?
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Contestatiile se depun numai la CNSC fara exceptie?

Am participat la o licitatie publica (care nu a fost publicata pe SEAP ci intr-un ziar) si doresc sa depun contestatie. Lucrarea face parte dintr-un Proiect finantat de BIRD in care Ministerul Muncii este titularul imprumutului, iar beneficiar este Directia Generala de Asistenta Sociala X.
Intrebarea mea este: contestatia la anuntul de atribuire se depune tot la CNSC? In Fisa de date a achizitiei nu se mentioneaza legislatia aplicabila si nici Organismul competent pentru caile de atac.
pana la urma cum ati procedat? ma intereseaza fiindca sunt intr-o situatie asemanatoare.
Am procedat ca la orice licitatie depunand contestatia si la CNSC dar si la sediul Autoritatii Contractante. AC ne-a trimis raspunsul motivand decizia in felul lor, iar CNSC a solicitat documente suplimentare. Seful meu insa a renuntat la "protest" si nu m-a mai lasat sa trimit nimic. Final previzibil