Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... cadastru si intabulare
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

cadastru si intabulare

Buna ziua inca o intrebare va rog ,,,am facut o intelegere de vinzare a unui teren vinzatorul trebuie sa faca cadastrul si cumparatorul intabularea ,,acum cadastrul si intabularea se face impreuna si cartea funciara o face aceasi persoana ,,,cu ies acatele de cadstrul si intabulare pe ce nume daca se fac impreuna ,,si extract de carte funciara .,?mentionez ca actul de vinzare cumparare nu este finalizat pina la terminarea acestor acte ,,,cum ar trebui sa iasa legal,,si la finalizarea actelor ar trebui sa am s eu un extract de titlul de proprietate de la vinzator asa cum are el sau este de ajuns actul de la notar ,,mentionez ca vizatorul este mostenitor si are mai multe terenuri pe titlul de proprietate
@mtvio

Va adresati chiar ADS-ului, pentru ca se poate sa fie litigii pe cladire, cereri de retrocedare...
Trebuie sa trimiteti o cerere prin care solicitati situatia juridica a cladirii.

[Editat - Pct. 2.6. din Regulament: ''Poti apela la functia de citare dintr-un mesaj anterior al altui utilizator cu conditia ca acest citat sa nu se afle pe aceeasi pagina si sa fie doar fragmentul la care te referi. Te rugam sa nu exagerezi cu citarea intregului mesaj daca nu e necesar.'']
Ares-3, moderator