Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... adeverinta vechime
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

adeverinta vechime

Buna ziua, pentru depunerea dosarului de pensionare angajatorul trebuie sa elibereze adeverinta de vechime, dupa 01.01.2011. Cum eliberez adeverinta, ce trebuie sa contina, avand in vedere ca angajatul vrea sa lucreze pana la iesirea deciziei de pensionare?
Daca locuiti in Bucuresti mergeti la Casa de pensii a Municipiului din Calea Vitan,et.1,biroul 1-Eliberari adeverinte stagii de cotizare.Inainte de a intra la Casa de pensii, intrati la xeroxul de vizavi, de unde procurati o cerere eliberare adeverinta si o copie CI
Este corect.Vi s-a cerut adeverinta,pentru recalcularea pensiei.
Depuneti o cerere de recalculare pentru stagiul adaugat,impreuna cu adeverinta si un cupon de pensie,la casa locala de care apartineti.,
Multumesc