avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 883 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Mi-a venit o citatie de la politie sa ma prezint la ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Mi-a venit o citatie de la politie sa ma prezint la sectie.

Ce inseamna art 198 C.P.P si Art. 176 alin 1,lit.e din C.C.P,si art. 171 alin.2 si 3 C.P.P? vreau raspunsuri detaliate va rog,sa le inteleg.multumesc. daca nu pot sa ma prezint luni ce se intampla? Sambata gasesc pe cineva acolo?
Ultima modificare: Vineri, 8 Septembrie 2017
Admin, administrator
Daca nu stia nimeni de dvs. si ati fost deja la politie nu par sa fie interesati de dosar.
Este si perioada de vacanta...
pai daca plec nu ma mai intorc un an.
se intampla ceva?
Daca plecati pentru un an nimic nu va impidica sa trimiteti avocat la politie.
Nu este indicat sa plecati si sa lasati dosarul asa deoarece pot aparea probleme neplacute...

Se poate intampla si sa nu existe probleme.
Insa nu am cum sa ghicesc ce va urma fara sa stiu nimic...
Politia poate avea ceva probe...sau nu...
Ce se întâmplă dacă sunt chemat la politie,(la poliția județeană) informat fiind de poliția din comuna in care locuiesc. Fara sa primesc nimic. Nici o citateie.???
Înseamnă că vor să vă audieze.
Ar trebui sa va gândiți despre ce ar putea sa fie vorba.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Citatie tribunal mita333 mita333 Buna seara,vin si eu cu o intrebare daca ma poate ajuta cineva.Sotia mea a lucrat intr-un hypermarket acum 2 ani pana a intrat in concediu maternal.In urma cu ... (vezi toată discuția)
Art.198 c.pr.pen Ana20o9 Ana20o9 Salut!Am si eu o problema voi incepe spunund ca este vorba de prietenul meu care lucreaza ca bodyguard la o firma din Bucuresti.S-a intamplat in urma cu mai ... (vezi toată discuția)
Martor in cauza privind tfu-sanctiuni prevazute de articolul 198c.pr.pen mirabeau mirabeau in urma cu o luna am primit o citatie de la politie ca trebuie sa ma prezint pe data de 18 iulie 2010 la ei in calitate de martor in cauza privind TFU..nefiind ... (vezi toată discuția)