Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Mi-a venit o citatie de la politie sa ma prezint la ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Mi-a venit o citatie de la politie sa ma prezint la sectie.

Ce inseamna art 198 C.P.P si Art. 176 alin 1,lit.e din C.C.P,si art. 171 alin.2 si 3 C.P.P? vreau raspunsuri detaliate va rog,sa le inteleg.multumesc. daca nu pot sa ma prezint luni ce se intampla? Sambata gasesc pe cineva acolo?
Admin, administrator
Daca nu stia nimeni de dvs. si ati fost deja la politie nu par sa fie interesati de dosar.
Este si perioada de vacanta...
pai daca plec nu ma mai intorc un an.
se intampla ceva?
Daca plecati pentru un an nimic nu va impidica sa trimiteti avocat la politie.
Nu este indicat sa plecati si sa lasati dosarul asa deoarece pot aparea probleme neplacute...

Se poate intampla si sa nu existe probleme.
Insa nu am cum sa ghicesc ce va urma fara sa stiu nimic...
Politia poate avea ceva probe...sau nu...
Ce se întâmplă dacă sunt chemat la politie,(la poliția județeană) informat fiind de poliția din comuna in care locuiesc. Fara sa primesc nimic. Nici o citateie.???
Înseamnă că vor să vă audieze.
Ar trebui sa va gândiți despre ce ar putea sa fie vorba.