Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Suspendarea judecarii cauzei
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Suspendarea judecarii cauzei

Daca partile nu s-au prezentat si judecarea cauzei a fost suspendata .,ce se intampla in continuare?La cat timp ,instanta declara procesul incheiat(daca niciuna din parti nu face recurs)
Buna ziua,
Da,ca parte in proces sunt pârât. As vrea sa stiu în cât timp intervine perimarea( este vorba de diminuarea pensiei de intretinere a minorului). Multumesc
Buna ziua,
Ca parte in proces sunt pârât. Judecarea cauzei s-a suspendat in luna mai 2012. Daca reclamantul depune cerere de redeschidere ,voi fi obligat sa restitui diferenta de bani in cazul admiterii cererii(reclamanta a solicitat diminuarea pensiei de intretinere a minorului). Ce data se va lua in considerare ? cea initiala sau data depunerii cererii de repunere pe rol a cauzei?multumesc