Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... PARTAJ
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

PARTAJ

Am cumparat un teren dupa catva ani de concubinaj cu un domn. Ulterior l-am luat si de sot, legal. Banii folositi la cumpararea terenul au provenit de la domnul in cauza dar actele au fost facute pe numele meu. Am dat doar o declaratie la notar cu ca banii au fost ai domnului.
Acum divortam. Acel teren este al meu, al lui sau este bun comun? Multumesc.
Sotul e cel ce trebuie sa faca primul pas catre instanta daca doreste, vedeti intai ce cere si functie de asta va faceti apararile.