Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract la notar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract la notar

Buna ziua! Va rog spuneti-mi si mie in baza caror documente intocmeste notarul contract vanzare cumparare intre mine (potential cumparator), si dezvoltatorul unui bloc nou construit (potential vanzator), pentru o garsoniera, in conditiile in care exista deja un antecontract? Este posibil ca notarul sa autentifice acest contract de vanzare cumparare fara ca dezvoltatorul sa prezinte aceste documente necesare? Multumesc, astept cu interes un raspuns intrucat in urmatoarele saptamani urmeaza sa ma prezint la notar.
Oare nu stie nimeni sa imi raspunda?? :(