Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Arestat 6 luni apoi scos de sub urmarire penala - ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Arestat 6 luni apoi scos de sub urmarire penala - actiune despagubiri materiale si morale

Buna ziua.
Pe scurt, am fost arestat in 1996 pentru contrabanda cu tigari. Am stat 5 luni si am fost eliberat din arest subcontrol judiciar. In 2008, la insistentele mele, mi se comunica ca am fost scos de sub urmarire penala. Se mai poate face ceva in privinta acelor luni state in arest, tinind cont de timpul scurs?
Plata trebuie facuta integral.
Daca va spun altceva sa va arate actul normativ care le da dreptul de a proceda cu plata esalonata.

Nu am inteles cu cei 3 ani.
Adica ati mai fost inchis 3 ani din eroare judiciara?
Daca juridic nu se mai poate face nimic dupa cum zic specialistii poate putina "reclama" la TV nu ar strica. Eu as prezenta cazul diverselor televiziuni, poate e cineva dispus sa investeasca bani si timp ca sa afle adevarul.
Da. Ati inteles bine. Mai am un dosar pe care il pregatesc pentru alti 3 ani de inchisoare, tot din eroare judiciara!