Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara

Buna ziua

Va adresez doua intrebari:
1) Pana la ce varsta poate beneficia o persoana (copil rezultat din mariaj) de pensie alimentara ca urmare a divortului parintilor.
2) Daca o persoana cu o varsta ce o indreptateste sa primeasca pensie alimentara, ca urmare a divortului parintilor, este angajata (cu timp partial) mai poate solicita pensie alimentara?
Stimate Domnule Avocat Alex_Munteanu,

Va rog sa acceptati scuzele mele pentru greseala izvorata nu din reavointa ci din necunoasterea ierarhiilor si titulaturilor in domeniul juridic.
Am retinut precizarile Dvs.si va multumesc inca o data.