Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisia
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisia

Demisia pe mail este valabila sau doar prin posta cu confirmare de primire?

Va multumesc
Cum pot afla daca angajatorul a inregistrat demisia la ITM?Sau unde ar trebui sa fie inregistrata?
Demisia nu se mai inregistrata la ITM .. incetarea c.i.m. se completeaza si se transmite de catre angajator prin REVISAL la ITM la data incetarii raportului de munca.

Potrivit art.8 alin.3 lit.b din Hg nr.500/2011, solicitati in scris angajatorului sa va elibereze o copie de pe pagina din REVISAL unde sunt inscrise datele despre persoana dvs ...
In caz de refuz, puteti sesiza ITM-ul