Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... se poate intampla asta?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

se poate intampla asta?

buna ziua,am si eu o intrebare:tatal meu a fost administrator la o asociatie de proprietari pana in mai 2010 cand s-a descoperit ca avea o gaura in gestiune in urma unei expertize contabile de 150000ron ,s-a judecat a primit 1an cu suspendare si il obliga sa puna acea suma de bani.el a facut recurs la curtea de apel pt.a cere inca o expertiza , abia a inceput recursul , plus ca a facut si parchetul recurs pt.ca pedeapsa este prea mica.intrebarea mea ar fi , el in 2009 cu un an inainte de a i se lua actele asociatiei la verificare , mi-a vandut apartamentul mie si sotului meu , ei mutandu-se la tara . ni se poate anula actul de vanzare - cumparare , urmarirea penala s-a inceput in 2010, repet.astept raspuns.multumesc
Numai pe calea unui proces poate solicita anularea contractului de vanzare-cumparare.
si ar putea avea castig de cauza