Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... calcul concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

calcul concediu de odihna

buna ziua,
Cum se calculeaza indemnizatie pentru concediul de odihna? La salariu tarifar + sporuri permanente, sau la salariul realizat? Media pe ultimele 3 luni anterioare incetarii contractilui.
Ca sa inteleg. Pentru un salariat al carui contract de munca a incetat, indemnizatia pentru concediu de odihna neefectuat se calculeaza la salariu tarifar (cel din cartea de munca)+ sporusi permanente (trecute in cartea de munca)? Dar in situatia in care aceasta indemnizatie este mai mica decat salariul tarifar + sporuri permanente, se acorda un salariul tarifar + sporuri permanente?