Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Recurs
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Recurs

Am o intrebare pot eu sa depun singura recursul? Daca da unde trebuie sa il depun avand in vedere ca procesul a avut loc la Judecatorie? Procesul a fost pentru un imobil pe persoana fizica insa l-am pierdut pentru ca nu am depus dovezile necesare. Mentionez ca noi am deschis procesul impotriva primariei pentru anularea unui proces-verbal primit de la primarie. Respectivul proces-verbal a fost intocmit pe numele meu iar cladirea nu a fost si nici nu este pe numele meu. Sper ca aici este locul potrivit pentru a posta acest subiect.
te inteleg ca esti derutata. in primul rand nu trebuie sa platesti nimic la barou, caci te poti reprezenta singura. In al doilea rand vazi sa nu treaca termenul derecurs caci nu e de bine. Termenul de recurs e de 15 zile de la comunicare, dar nu se ia in calcul nici prima si nici ultima zi. deobicei cererea de recurs trebuie motivata in fapt si in drept, adica sa relatezi o situatie de fapt asa cum stii tu cu cuvintele tale, si o motivare in drept deobicei daca ai cerut anularea unui proces verbal se merge pe OG nr.2/200, art.16, cazuri de nulitate daca a existat un proces verbal de contraventie. te-asi putea ajuta mai mult daca mi-ai zice ce obiect a avut cererea ta la judecatorie si ce scria in procesul verbal. Bafta multa si ai grija cu recursul