avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... somaj
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

somaj

Am fost azi la firma unde lucrez si mi sa imnanat o decizie de desfacere a contractului de munca IN TEMEIUL PREVEDERILOR ART. 55 LITERA B DIN LEGEA NR. 53 / 2003. ASTA INSEAMNA CA POT SA BENEFICIEZ DE SOMAJ SAU NU? PENTRU CA LA FIRMA NU MI SA SPUIS NIMIC
Cel mai recent răspuns: ContSters76351 , utilizator 15:52, 28 Ianuarie 2009
VA MULTUMESC MULT SI SA MA SCUZATI PENTRU MAJUSCULE
:offtopic:

Te scuzam pt majuscule,apasa o data CapsLock,este in stanga si vei scrie normal. :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ma incadrez la somaj? andra001 andra001 buna ziua! lucrez de 3 ani si 4 luni la un service auto unde numai eu sunt muncitor , as vrea sa renunt la acest loc de munca (sa demisionez) ,pt a mi gasi un ... (vezi toată discuția)
Incetare de drept contract individual de munca Danny86 Danny86 Am fost angajat ca [b]asistent personal[/b]. In urma schimbarii incadrarii in grad de handicap, persoana cu handicap nu mai are drept de asistent personal. Ca ... (vezi toată discuția)
Refuz primire dosar somaj A2CIA A2CIA Bună ziua, Am fost concediată în urma insolvenţei, decizie trimisă de către administratorul judiciar, în baza articolului 86 al.6 din Legea 85/2006 ... (vezi toată discuția)