avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1255 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... deranjat de catre banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

deranjat de catre banca

Buna ziua,

Cat de legal este sa fii sunat de 20 de ori pe zi de catre un reprezentant al bancii unde ai credit? Ieri am avut 20 de apeluri ratate de la dumnealor....Si nici macar nu sunt un client rau platnic, ma suna sa imi spuna ca rata a fost scadenta acum 3 zile....Pur si simplu ma scot din sarite.....

Multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters202285 , utilizator 11:06, 26 Octombrie 2012
da, poate stresa.
O plangere la politie pt hartuire ar fi neintemeiata. Abia in noul cod penal apare acest tip de hartuire.
@gabitu, apasati butonul " raspunde", nu pe cel " citeaza"
scuze

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Comisioane bancare denisatoma denisatoma Buna ziua, Am un credit la Banca facut in martie 2009 la care mi s-au adaugat comisioane de administrare si de risc iar dupa cateva zile de intarziere ... (vezi toată discuția)
Intarziere rata siner siner Buna ziua, impreuna cu sotia avem 3 credite (2 in lei si unul in euro) de mai multi ani. Toate 3 creditele sunt facute la aceeasi banca cu care colaboram de ... (vezi toată discuția)
Raiffeisen ma hartuieste Costica33 Costica33 Am dat la incheierea unui contract cu banca Raiffeisen numarul meu de telefon mobil. Acum , de fiecare data cand intarzii sa platesc rata ma termina cu ... (vezi toată discuția)