Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Nelamuriri legate de contractul de ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Nelamuriri legate de contractul de asistenta/reprezentare juridica

buna ziua.e posibil ca primul termen sa fie amanat pt ca av nu s-a prezentat iar acesta a zis ca,oricum termenul se amana pt ca nu avea semnat contractul cu mine,acela in care scrie ca ma reprezinta?cand am fost la el,nu mi l-a dat iar acum mi l-a dat sa semnez.prima oara mi-a dat un contract in alb,fara suma pe care i-am platit-o ca onorariu iar acum a trecut suma,pt ca am refuzat sa-l semnez.asta inseamna ca il pot trage la raspundere daca nu se prezinta la alte termene,nu?va multumesc
dar unde ma pot adresa,carei institutii pt a lua masuri impotriva lui?nu pot recupera nici un ban de la el,nici chitante,absolut nimic.a trebuit sa rezilliez contractul cu el,desi nu voia in ruptul capului,zicand ca nu am dreptul sa schimb avocatul dar mi-am angajat alt avocat,alt onorariu si alte taxe platite din nou,taxe pe care i le-am platit avocatului la momentul cand l-am angajat sa ma reprezinte.ar trebui luate niste sanctiuni pt acesti avocati ce nu-si duc sarcina la bun sfarsit fata de clientul sau.ma pot adresa baroului de avocati unde isi desfasoara activitatea,sau judecatoriei sau in cel mai bun caz ministerului justitiei,pt ca la urma urmei sant o gramada de bani pe care ai-am dat si nu a facut absolut nimic.va multumesc