avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 539 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... diferenta de suprafata teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

diferenta de suprafata teren

Buna ziua,
Am cumparat un teren a carui suprafata reala este mai mare decat in acte. Diferenta de suprafata este de 11%.
Cum as putea sa trec si aceasta diferenta in acte?
Cel mai recent răspuns: magdalena111 , utilizator 14:52, 20 Noiembrie 2012
da, este corect. cred ca anexat la pv trebuie si declaratia vecinilor la notar.
Va multumesc mult penrtu raspunsuri! Tocmai am sunat la o "persoana autorizata" sa intocmeasca PV de contraventie si mi-a spus ca daca diferenta depaseste 10% , dosarul se respinge! E adevarat?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rectificare carte funciara? pe cine chem in judecata Borza Borza [b]Speta>[/b] Proprietarul unui imobil are inscrisa in CF o suprafata de 230 mp in urma masuratorii facuta de un ing cadastrist in realitate este de 360 mp. ... (vezi toată discuția)
Rectificare carte funciara nutica nutica Buna ziua, Am si eu o intrebare, cum pot rectifica o carte funciara, din suprafata mai mica in suprafata mai mare, am inteles ca ... (vezi toată discuția)
Cadastru bonitakiss bonitakiss buna seara. in urma masuratorilor in vederea efectuarii cadastrului, suprafata masurata s-a constatat a fi mai mare cu 5% decat cea din acte. va rog sa imi ... (vezi toată discuția)