Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... diferenta de suprafata teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

diferenta de suprafata teren

Buna ziua,
Am cumparat un teren a carui suprafata reala este mai mare decat in acte. Diferenta de suprafata este de 11%.
Cum as putea sa trec si aceasta diferenta in acte?
da, este corect. cred ca anexat la pv trebuie si declaratia vecinilor la notar.
Va multumesc mult penrtu raspunsuri! Tocmai am sunat la o "persoana autorizata" sa intocmeasca PV de contraventie si mi-a spus ca daca diferenta depaseste 10% , dosarul se respinge! E adevarat?