Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Daune morale
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Daune morale

În condiţiile în care am fost acuzat de tulburare de posesie, faptă prevăzută de art. 220 alin. 1, C.P, s-a dat NUP, mai mult, am anulat în instanţă actele pe baza cărora am fost acuzat, pot să cer daune morale în condiţiile în care acuzaţia penală a fost făcută în timpul disponibilizărilor bugetarilor şi un dosar penal la activ m-ar fi lăsat fără loc de muncă?
art 228 alin. 6 CPP, raportat la art 10 lit. a CPP, acuzat de tulburare de posesie în condiţiile în care deţineam acte ambele părţi pe o anumită suprafaţă de teren şi ştiam că actele noastre se suprapun pe o porţiune de teren, ulterior actul celui care m-a acuzat a fost anulat în instanţă.
GFM, utilizator