Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Desfacere CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Desfacere CIM

Buna, daca am un contract de perioada determinata pana la 15.12.2012, astazi pot sa trimit revisalul? (Decizia de incetare CIM cu data de 15.12.2012, CF ART. 56, lit. i este corecta????)Multumesc anticipat
@IGHI
O sa verific si eu ... Nu de alta, dar noi vom avea concediu din 21.12 - 07.01.2013, timp in care in 04.01.2013 expira un CIM pe perioada determinata si evident as vrea sa trimit incetarea in 21.12. Aici e vorba de mai multe zile asa ca ar fi chiar o problema daca s-ar intampla ce spuneti dvs. Dar in principiu, data operarii REVISAL nu ar trebui sa influenteze cu nimic vechimea salariatului...
Daca ar fi datele eronate nu mi le-ar arata corect la Contracte Individuale de Munca Salariat ....
Va spun ca nu are cum sa influenteze vechimea in munca transmiterea anterioara si nici cea ulterioara termenului stabilit de lege si nici nu se modifica articolul cu care a incetat raportul de munca.