Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... trecere la norma de venit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

trecere la norma de venit

Buna ziua!
Am o intrebare... : am pfa si sunt la venit real. La sfarsitul anului am fost la finante si mi s-a spus ca daca depasesc norma impusa zonei in care ma aflu nu pot trece la norma de venit. Venitul meu era de 5 ori mai mare, deoarece era zona rurala si e foarte mic. Dar curand o alta persoana ce are pfa mi-a zis ca pot trece daca veniturile mele nu depases 35 000 euro. Ma puteti ajuta sa aflu care e varianta corecta?
Multumesc
Buna ziua

Am si eu un pfa de fapt e BIA (Birou individual de arhitectura) si sunt la impozitare in sistem real.As dori sa trec la norma pe venit.
Ati reusit sa treceti d-voastra ca am urmarit subiectul.
Ma puteti ajuta si pe mine?
Va multumesc