Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decizie incompleta?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decizie incompleta?

Aceasta este decizia de desfacere a contractului
de munca pe care am primit-o ieri.Ce sanse credeti ca as avea intr-un eventual proces?Trebuie sa mai primesc inca o decizie?Asa scrie!Intre 06.02.2009 si 26.02.2009sunt 20 de zile calendaristice,nu lucratoare!!!!E completa?Mie nu mi se pare! Multumesc anticipat!
Puteti contesta decizia in termen motivand ca angajatorul nu a acordat preavizul de 20 zile.
Decizia o poate contesta doar din momentul in care i-a fost comunicata, pana atunci nu are decat sa astepte comunicarea deciziei si sa respecte c.i.m. pe perioada preavizului.