Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... citatie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

citatie

buna seara ...am o intrebare....am primit acasa o citatie de la parchetul de pe langa judecatoria satu mare...si eu sunt in alt judet si am de la instanta interdictie de a nu parasi localitatea ce pot sa fac in acest caz?
Repet, se poate suspenda temporar aceasta masura, drept urmare se ia mai intai legatura cu instanta care a dispus-o, acolo pe baza citatiei cereti ridicarea masurii temporar. Dupa puteti sa va deplasati la locul unde sunteti citata.
da..pana la urma cei care mi-au trimis citatia au luat llegatura cu procurorul care ma ancheta si le spusese scurt ca nu poate revoca interdictia de a nu parasi localitatea si daca vor sa imi ia declaratii sa vina ei in localitateceea ce sa si intamplat...........