Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Director general si administrator
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Director general si administrator

Un asociat la un SRL cu 4 asociati poate fi si director general si administrator al firmei.Cu cine trebuie sa semneze contractul de munca?
Orice modificare a contractului individual de munca, deci si a salariului, se face prin incheierea unui act aditional semnat de ambele parti. Iar in speta fiind vorba de aceeasi persoana atat ca angajat, cat si ca angajator nu este corect ca el sa semneze pentru ambele parti. Deci ar trebui ca reprezentant al angajatorului sa fie o alta persoana (sa zicem ca un alt asociat sau altcineva din conducerea unitatii).
In cazul in care acesta a incasat sumele de bani in plus fara a avea un act aditional semnat de o alta persoana ce trebuie facut in continuare?