Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... CCC si insolventa firmei
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

CCC si insolventa firmei

Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.Am o firma care a intrat in insolventa in 2012 dar avea doua salariate in CCC din 2011 una din ele termina concediul in 04.2013....cu ce litera le incetez contactele sau se poate ca ele sa intre in somaj?.......
Exista o psoibilitate , insa va trebui sa ne spuneti daca exista o hotarare judecatoreasca prin care s-a deschis procedura de insolventa?
da......exista o hotarare