avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 795 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cautiune
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cautiune

buna ziua, am si eu o intrebare referitor la eliberarea pe cautiune sau eliberarea din arest preventiv daca se poate, referitor la complicitate in cazul vanzari de marfuri interzise ;
Cel mai recent răspuns: mihaela17 , utilizator 10:32, 20 Februarie 2009
Buna ziua, referitor la ceea ce am discutat mai sus, avocatul nostru a depus cerere pt.eliberare provizorie, aceasta s-a admis, ceea ce zic eu ca este bine;dar in 24 ore de la pronuntare procurorul poate depune recurs????????????
Care ar fi solutia?Cum ar decurge lucrurile mai departe???????Este posibil ca cererea de admis sa fie respinsa de procuror?Inca nu iau dat eliberarea deoarece nu a ajuns decizia la politie, pentru al pune in libertate.
V a rog mult ajutati-ma.
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eliberare Andreea239 Andreea239 Buna ziua.Am si eu o intrebare.Pentru complicitate la talharie se poate elibera pe baza cautiunii su exista vreo sansa de a primi pedeapsa cu suspendare daca ... (vezi toată discuția)
Furt calificat stancel stancel am mai intrebat in forum dar nu am primit raspunsuri clare.Prietenul meu este inchis pentru furt calificat si a primit 29 de zile arest preventiv.Avocatul a ... (vezi toată discuția)
Complicitatea la furtul calificat ContSters291111 ContSters291111 Ce sanse are o persoana acuzata de complicitate la furtul calificat, care este intr\'un grup infractional ,sa fie eliberata dupa ce a fost arestata preventiv ... (vezi toată discuția)