Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Pentru un apartament vandut la licitatie fostul ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Pentru un apartament vandut la licitatie fostul proprietar poate fi scutit de plata fondului de reparatii?

Am fost executat silit si ap a fost vandut la licitatie.

Doresc sa imi achit datoria la intretinere ptr a nu crea probleme asociatiei.

Intrebare

In conditiile in care apartamentul nu imi mai apartine mai sunt obligat sa platesc fondul de reparatii( investitii ) care figureaza in restanta?
Mea culpa
Fondul de rulment se restituie in temeiul disp art 24 al 4 din HG nr 1588/2007,in cazul instrainarii dreptului de proprietate asupra apartamentului,cu ocazia plecarii din imobil a proprietarului
Fondul de reparatii nu se restituie