Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Buna ziua.As dori si eu un raspuns daca se poate.In 2010 am luat un credit de 22200 pe firma la care sotul meu a pus gaj masina .Am platit cateva rate dupa care am intrat in imposibilitate de plata .Anul trecut am primit instiintarea de executare de atunci platim lunar o suma de 500lei.Astazi cand am vorbit cu executorul mi-a spus ca merg in continuare penalizarile este legal ca dupa ce am ajuns la executor penalizarile banci sa mearga in continuare.Va rog ajutati-ma cu un raspuns.Chiar daca vindem masina nu putem acoperi suma de 22000lei.va multumesc
Buna ziua.Sotul a semnat un contract de garantie reala mobiliara pe bunurile existente determinate in care este trecuta doar masina care este proprieteate personala.SI in cazul acesta pot sa o execute?
avem si un contract de fidejusiune
fidejusorii constituie in favoarea bancii garantia adica masina prin care garanteaza cu toate bunurile sale prezente si viitoare