Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... schimbare loc de munca in timpul concediului pt ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

schimbare loc de munca in timpul concediului pt cresterea copilului

Ce formalitati trebuiesc indeplinite daca doresc sa imi schim locul de munca?.Mentionez ca momentan sunt in concediu pentru crestere copil si am contractul suspebdat la actualul loc de munca.Ce formalitati trebuiesc indeplinite la vechiul loc de munca?
Cu acordul părintelui care se afla in CCC se poate realiza schimbarea locului de muncă avand același angajator prin trasfer mai aproape de domiciliu? Dorindu-si in continuare sa rămână in CCC influențează aceasta prezenta de o zi, pt formalități, pierderea indemnizație de cc?
Buna ziua sunt un tătic angajat în tara de 8 luni dar am muncit si in afara aproape 2 ani cu acte în regulă întrebarea este dacă pot intra in concediu de creștere a copilului
In afara unde si in ce perioada?

Care este data nasterii copilului ?
În Italia timp de 2 ani
Copilul este născut 27 04 2018
Cornel Vasile a scris:

In afara unde si in ce perioada?

Care este data nasterii copilului ?

Marichen, utilizator
Pentru Italia ,mentionati si perioada exacta ... de la ... pana la ..