Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... tagada paternitate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

tagada paternitate

Pana la ce varsta a copilului se poate face tagada paternitatii de catre tata?
Multumesc , deci daca e vorba de un copil nascut in august 2011 tatal nu mai poate introduce actiunea intrucat s-a prescris termenul de 6 luni . Sau o introduce , ca asa vrea el si ii va fi respinsa ?
Daca e vb de un copil nascut in aug 2011, termenul pt a tagadui paternitatea e de 3 ani, asa ca sunteti in termen.