Forum Discuţii juridice Executare silită Imobil dobandit prin donatie poate fi executat?
Discuție deschisă în Executare silită

Imobil dobandit prin donatie poate fi executat?

Buna ziua,

am un credit pe care nu l-am mai achitat din decembrie 2009. acum urmeaza sa primesc prin donatie un imobil. cei de la firma de recuperare pot executa silit acest imobil, dobandit prin donatie?

Multumesc!
Nu ma prea pricep si ma intereseaza intrucat si eu am mostenit ceva de la un debitor impotriva caruia nu s-a inceput executarea silita si care primeste somatii de la firma recuperari si in ziua de azi desi a decedat de 2 ani. Va referiti la somatia trimisa de executorul judecatoresc dupa inceperea executarii silite? Pt. ca si cei de la firmele de recuperari trimit somatii, si banca trimite somatii, dar fara confirmare de primire.