Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj

un autoturism cumparat in timpul casatoriei si vindut inainte de a introduce actiune de divort mi face obiectul unui partaj?mentionez ca acest autoturism a fost achizitionat cu imprumut bancar si vindut pentru a inchide acel credit.
Deoarece autoturismul a fost vandut dupa inceperea actiunii de divort, diferenta dintre pretul primit si achitarea creditului va face parte din masa partajabila.