Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... raspundere patrimoniala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

raspundere patrimoniala

Buna ziua! Sunt in proces cu angajata mea, care a produs un minus la inventar. Minusul e dovedit prin acte contabile, insa ea se apara nerecunoscand paguba produsa si ca semnatura de pe fisa postului nu e a ei. Aceata fisa i s-a inmanat pentru a fi citita iar eu am verificat daca e semnata dupa mult timp. Acum, are vreo importanta aceasta fisa? S-a cerut expertiza grafoscopica, dar daca e e ferm convinsa ca nu a semnat-o a fost deacord.

Nu am auzit asa ceva ce va relatat avocatul dvs .. nesemnarea a 3 fise de inventar duce la pierderea litigiului ...:-/
Angajata nu recunoaste semnatura dupa ultimele 3 fise, iar daca la expertiza grafoscopica reiese ca nu e semnatura ei, e piedut. Eu chiar pu pot sa cred!!!!!!
Daca sigur a semnat, nu are cum sa iasa altceva la expertiza ... dar restul fiselor cine le-a semnat?
Si daca nu le-a semnat ea, registrul a inceput sa-l semneze in fata mea, dar daca au ramas acele fise si a pus pe altcineva sa le semneze ca a ramas in magazin vreo cateva zile pentru verificari?
Daca este asa, acea persoana poate sa recunoasca ca a fost pusa de salariata sa le semneze in locul ei ...