avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 462 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... PARTAJ JUDICIAR - mijloace de proba : martori, ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

PARTAJ JUDICIAR - mijloace de proba : martori, expertiza

Va rog frumos detaliati-mi daca se poate ce inseamna urmatoarele :
'' sa depuna nota de probe in care sa indice teza probatorie pentru proba testimoniala si obiectivele expertizei solicitate ''
- ce inseamna '' nota de probe
- ce inseamna sa indic teza probatorie pentru proba testimoniala
Mai pe intelesul unei doamne de 58 de ani va ro frumos.

Va rog fumos . Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Madalina Pascu , Avocat 20:30, 15 Martie 2013
Cu drag! Numiti-o note de probe sau cerere de probe.
Super ! Multumesc tuturor !

Ultima lamurire : am inteles ca o predat judecatorului la urmatoarea infatisare , sau o depun la dosar ?
Ultima modificare: Vineri, 15 Martie 2013
nalisoru, utilizator
O depuneti la urmatorul termen de judecata, in sedinta publica daca prin incheiere judecatorul nu v-a pus in vedere sa o depuneti pana la urmatorul termen, caz in care o depuneti inainte de urmatorul termen, prin serviciul postal sau registratura instantei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce inseamna teza probatorie ? oanaportar oanaportar in instanta, judecatorul mi-a cerut ca la urmatorul termen de judecata sa prezint teza probatorie in ceea ce priveste martorii propusi de mine printr-o cerere ... (vezi toată discuția)
Nota de probe - teza probatorie Nina1 Nina1 Va rog ajutati-ma cu un model de intocmire de nota de proba- teza probatorie. Unde as putea gasi informatii despre acestea? Cu stima (vezi toată discuția)
Citatie Serin20 Serin20 Buna seara, ma poate ajuta si p mine cineva, am despus plangere contraventionala acum cateva luni. Am primit azi citatie prin care mi se cere: \\"*Precizati ... (vezi toată discuția)