Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Probleme pe scara de bloc.
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Probleme pe scara de bloc.

Situatia este urmatoarea : pe o scara de bloc cu 9 apartamente , 7 apartamente vor sa fie montat interfon la intrare si 2 apartamente nu vor. Ba mai mult, se opun cu vehementa. Apartamentele sint proprietate particulara. Motivele celor care se impotrivesc sint de natura personala, mai exact au dispute ma vechi cu alte persoane care vor interfon . As vrea sa stiu daca exista posibilitatea de a monta interfon impotriva vointei celor 2 apartamente.
Va multumesc.
Am instalat interfonul. [EDIT = "Doamnele"] au refuzat tag-urile ; apoi au venit si au facut putin circ. Acum este liniste. Sper ca "definitiv". Va multumesc tuturor pentru sprijin. Sa auzim numai de bine.
elga50, moderator
Ar fi corect sa le informati ca la intretinere le vor aparea costuri chiar daca nu vor chei. :D
La ce costuri va referiti ?
Costurile cu interfonul, cu intretierea lui. E ca la lift, poate sa nu vrea toti, el exista si cheltuielile se impart.