Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... detinere droguri marijuana
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

detinere droguri marijuana

buna ziua am fost prins cu un pliculet de marijuana de politie si am fost chemat la parchet as vrea sa stiu ce mise intampla :(
as vrea sa mai stiu daca e posibil sa fiu inchis pt asta sau sa scap cu o amenda sau suspendare
Parerea mea este ca aveti sanse la o amenda administrativa insa sa nu enervati procurorul...
Se poate face si trimitere in judecata dar in cazuri rare.

Era mai bine sa mergeti insotit de avocat pentru ca daca mergeti fara avocat o sa aveti o zi foarte grea si va puteati sfatui cu el in functie de ceea ce se intampla acolo.