Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Reconcesionarea locului de veci
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Reconcesionarea locului de veci

Buna Dimineata,
Daca ma poate ajuta cineva cu un sfat...
Am 3 locuri de veci la un cimitir din apropierea Capitalei,cumparate cu mai multi ani in urma,cu actele necesare si chitanta de la biserica...cu taxele anuale platite la zi...
Acum,am inteles de la Parinte ca trebuie sa-i achit suma de 300 de lei pentru reconcesionare si cite 200 de lei pentru fiecare loc in parte.....si voi primii un titlu de proprietate....
Afirma ca aceasta este "o actiune" ce se desfasoara in toate cimitirele din tara...
Cu multumiri.
Buna Seara,
Am fost acolo,am vorbit.......nu am inteles,sau nu pot intelege.......
Simplu....cimitirul apartine bisericii,arondate ....Giurgiu....STAT IN STAT ! ! !.........
PLATESC CELE 3 LOCURI,DE VECI.....cumparate cu mult timp in urma de la biserica ......cu o chitanta si primesc un certificat de concesionare...pe veci...dar numai cit traiesc eu este valabil ! ! !timpul este relativ!.nu ?!...
Dupa....mostenitorii mei il vor replatii...........daca vor dori.
Cam asta am inteles..........
Cu multumiri