Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... ajutati-ma
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

ajutati-ma

sunt S.C. de transporturi, am facturi neachitate(de casa de expeditie) din cauza unor imputari.Aceste imputari se datoreaza soferilor.Cum pot sa actionez impotriva lor.(dar daca nu apucasem sa le inregistrez contactul de munca?
)
Daca va incadrati in termenul celor 20 zile de la data incheierii contr. de munca cu respectivii soferi si cursele respective au fost efectuate in acest interval,puteti sa-i actionati in instanta.E bine ca fisa postului sa prevada indatoririle neandeplinite de soferi.