avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 439 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensia alimentara neplatita de 5 luni
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensia alimentara neplatita de 5 luni

buna ziua. ce pot face in conditia in care fostul sot nu i-si achita datoria catre copilul meu. ma refer la pensia alimentara pe care nu a achitat-o de 5 luni. va multumesc si astept un raspuns de la dvs
Cel mai recent răspuns: m_ella2005 , utilizator 14:10, 18 Aprilie 2013
Ce stiti de el? Munceste, nu munceste ?
buna ziua. din spusele lui nu munceste momentan dar deja am mai inteles odata situatia asta si nu vreau sa fac un obicei din al intelege.multumesc pt ajutor.
Daca are bunuri pe numele lui, il puteti executa silit pentru pensia restanta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie alimentara dragomirgeorge dragomirgeorge Am in intretinere doi copii minori,prin hotarire judecatoreasca,iar mama lor nu plateste pensie alimentara pe motiv ca nu are servici.Cum pot sa o determin sa ... (vezi toată discuția)
Cum sa procedez sa primesc pensia alimentara? danutlucian13 danutlucian13 sunt divortat de sotie de un an jumate si copilul mia fost incredintat mie cu hotarare judecatoreasca,instanta a hotarat in hotararea de divort si de ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara debest70 debest70 ce se intampla daca nu platesti o luna pensie alimentara? noile reglementari 2011 [quot]:(( (vezi toată discuția)