Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensia alimentara neplatita de 5 luni
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensia alimentara neplatita de 5 luni

buna ziua. ce pot face in conditia in care fostul sot nu i-si achita datoria catre copilul meu. ma refer la pensia alimentara pe care nu a achitat-o de 5 luni. va multumesc si astept un raspuns de la dvs
Ce stiti de el? Munceste, nu munceste ?
buna ziua. din spusele lui nu munceste momentan dar deja am mai inteles odata situatia asta si nu vreau sa fac un obicei din al intelege.multumesc pt ajutor.
Daca are bunuri pe numele lui, il puteti executa silit pentru pensia restanta.