Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajatorul - fals in semnatura
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajatorul - fals in semnatura

Buna. Am o problema destul de grava la locul de munca si as vrea un sfat in legatura cu ce ar trebui sa fac in situatia mea. Lucrez de aproape 4 ani la o firma cu care am contract pe o perioada nedeterminata. Pana acum nu am semnat nici o hartie legala, nu am semnat niciodata un stat de plata, nu am semnat niciodata o marire sau reducere de salariu, desi au fost, asta pt ca altcineva a semnat in locul meu. Printr-o coincidenta fericita sau nu, am aflat ca de o luna mi-au redus salariul pe cartea de munca intr-un mod major, act aditional semnat de asemenea de altcineva. Ce sa fac? Sa ii dau in judecata? Si daca da, pt ce fapt? Ca mi-au falsificat semnatura timp de aproape 4 ani, pt faptul ca oficial nu am semnat nici o ridicare de salariu?
Bună seara. Am fost trimis în concediul de odihna forțat doar eu din toți colegii indemnizația de concediu nu mi~a dat-o sunt la a 3a zi de concediu. Ce pot face?
Ați solicitat plata indemnizatiei?