Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... carte de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

carte de munca

As vrea sa stiu si eu cat dureaza sa iti inapoieze cartea de munca din mometul plecari de la firma respectiva?
Nu are nici un interes anagajatorul sa va retina cartea de munca. Dureaza putin toate aceste proceduri. Daca trece mai mult de o luna sau doua, puteti merge mai departe cu alte demersuri.
De ce sa ne grabim sa ne adresam Tribunalului imediat ??

Va puteti angaja linstita in alta parte pe baza declaratiei amintite mai sus.