avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1534 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... carte de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

carte de munca

As vrea sa stiu si eu cat dureaza sa iti inapoieze cartea de munca din mometul plecari de la firma respectiva?
Cel mai recent răspuns: ContSters60781 , utilizator 11:56, 6 Martie 2009
Nu are nici un interes anagajatorul sa va retina cartea de munca. Dureaza putin toate aceste proceduri. Daca trece mai mult de o luna sau doua, puteti merge mai departe cu alte demersuri.
De ce sa ne grabim sa ne adresam Tribunalului imediat ??

Va puteti angaja linstita in alta parte pe baza declaratiei amintite mai sus.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Neoperare in cartea de munca ciobanucristina ciobanucristina Buna ziua! Va rog sa ma ajutati pentru ca nu stiu ce sa fac. Fratele meu a lucrat mai multi ani la o firma iar acum 2 ani a plecat la alta. A fost angajat, ... (vezi toată discuția)
Nu pot sa imi iau cartea de munca ContSters156226 ContSters156226 Am lucrat la o firma si seful pentru 200 lei pe care trebuia sa ii dau lui nu imi da cartea de munca ,dar eu am lucrat ore suplimentare si nimeni nu imi ... (vezi toată discuția)
Refuza sa-mi inapoieze cartea de munca alex333 alex333 Am lucrat la nu \"angajator\"cateva luni,dupa care mi-am dat demisia,pe care a aceptat-o fara probleme,dar ,la cererea mea de a-mi elibera Cartea de Munca,a ... (vezi toată discuția)