Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

crestere copil

Buna ziua.Pe 12 iunie trebuie sa intru in crestere copil..pana la aceea data sunt in postnatal(126 zile) si am o nelamurire.Eu am un srl si sunt unic asociat si eram acolo angajata.Mi-am facut incetarea cu data cand am nascut..dar am auzit ca ar fi un impediment srl -ul la primirea banilor pt crestere copil deoarece srl-ul genereaza venituri.Stiti ceva in sensul asta?
Mi mi se pare absurd pt ca m-am chinuit 2 ani cat m-am tinut angajata la firma mea sa-mi platesc darile la stat tocmai k sa beneficez de crestere copil si acum sa trebuiasca sa-mi inchid firma.Daca ma putetin ajuta astept raspuns.Multumesc.
multumesc