Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificare CIM 8 ore la partial 4 ore
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificare CIM 8 ore la partial 4 ore

Buna ziua,
Avem o salariata care a facut o cerere spunand ca din motive de sanatate doreste reducerea timpului de lucru de la 8 ore la 4 ore. Realitatea c-am asa este, ca este bolnava, dar nu a adus niciodata un CM , putand sa se si pensioneze.In cazul acesta ce trebuie facut in privinta salariului, se reduce corespunzator, se renegociaza?
Nu mai este nevoie de informare daca se semneaza actul aditional ... regula informarii este stabilita la alin.1 al art.17 c.mun. ..