avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 756 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Neprezentare angajat dupa concediu ingrijire copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Neprezentare angajat dupa concediu ingrijire copil

Compania noastra are un salariat cu CIM suspendat pentru ingrijire copil pana la 2 ani. Acesta nu s-a prezentat pentru reluarea activitatii, nici nu poate fi contactat telefonic. Ce formalitati are de indeplinit societatea in asemenea situatie?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:10, 5 August 2013
@freeelis

Dar OUG 96/2003 la art. 21 nu reglementeaza aceeasi interdictie?
Nu reglementeaza aceeasi situatie art.21 din OUG nr.96/2003.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariata gravida 01oana78 01oana78 buna ziua, am o salariata gravida care toata luna iulie 2013 a absentat nemotivat de la serviciu. S-a reintors la serviciu pe 01.08 si de pe 06.08 a absentat ... (vezi toată discuția)
Continuitate cic - al doilea copil cfsflorin cfsflorin Buna ziua, In mica firma cu specific agricol in care activez, a fost angajata o persoana, iar dupa exact 12 luni, am fost informati ca este gravida si ... (vezi toată discuția)
Revenirea din concediu pentru crestere copil Anna-Nektaria Anna-Nektaria am o salariata care ar fi trebuit sa revina din concedu pentru crestere copil la data de 22.04. 2013. Nu a revenit. Ce obligatii mai are firma fata de ea? (vezi toată discuția)