Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Punerea in circulatie autovehicolelor cu numere ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Punerea in circulatie autovehicolelor cu numere provizorii expirate

as dori sa stiu ce se va intampla ,,,am primit o dovada de circulat de 15 zile stiu ca reprezinta o infractiune ca aici in bv ., ro tara tuturor posibilitatilor , multumesc#-o
sandru72, utilizator

Amenda penala doar instanta de judecata o poate dispune prin hotararea de condamnare, iar anularea permisului de conducere în cazurile prevăzute la art. 114 alin. (1) din OUG 195/2002 se dispune de catre şeful serviciului poliţiei rutiere pe raza căruia a fost constatată fapta, în baza hotărârii judecătoreşti rămase definitivă, dispusă de o instanţă din România, procurorul nu poate anula un permis.
multumesc pentru atentie nu am de cat sa astept raspunsul de la procuratura dar oare cat va dura?
Greu de spus, nu exista un termen de solutionare din pacate.
va multumesc
sandru72 a scris:

multumesc pentru atentie nu am de cat sa astept raspunsul de la procuratura dar oare cat va dura?
:-/