Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Punct de lucru

Unde gasesc definitia punctului de lucru?
Daca inchiriez un spatiu frigorific (frigider), acesta este considerat punct de lucru?
Contractele mele nu se numesc "Contract de inchiriere" ci "Contract de depozit" si repsectiv "contract de prestari servicii"

Multumesc

De fapt, intrebarea mai precisa este daca exista vreo obligatie de infiintare a unui punct de lucru prevazuta in lege, in afara de cazul cu mai mult de
daca ati avut salariati se face o adresa catre ITM de care apartineti si in care specificati ca de la data de........ nu mai aveti angajti in cadrul punctului de lucru.

De fapt, intrebarea mai precisa este daca exista vreo obligatie de infiintare a unui punct de lucru prevazuta in lege, in afara de cazul cu mai mult de

Obligativitatea deschiderii unui punct de lucru exista atunci cand societatea isi desfasoara activitatea in alta parte decat acolo unde isi are sediul, indiferent de nr. de salariati.
Nu este cazul in contractele de prestari servicii.