Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Preaviz demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Preaviz demisie

Buna ziua,

Am o situatie: imi puteti confirma va rog ca nu gresesc?
Demisie: 31.05.2013
Preaviz: 20 zile lucratoare
In acest caz:
Data incetare: incepand cu 01/07? sau de maine, zi nelucratoare (29/06)? Persoana respectiva incepe un alt contract de pe 01/07: are importanta pauza de 2 zile nelucratoare?
Multumesc frumos de informatii.
Si mai am o intrebare: intrucat luni va incepe in cealalta parte ii pot face azi decizia de incetare?
Da, ii puteti face de azi decizia de incetare a c.i.m.
Si in Revisal de astazi?
Si revisalul il puteti trimite anterior datei de 01.07.2013.