Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Prelungire concediu crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Prelungire concediu crestere copil

Se poate prelungi concediul de crestere al copilului daca firma la care am lucrat a fost dizolvata voluntar si lichidata simultan?
Lichidarea a fost fara lichidator....eu am depus pentru prelungire ccc cu copia certificatului de radiere. Exista posibilitatea sa intampin probleme din cauza modului de desfasurare a dizolvarii si lichidarii firmei? Multumesc
1. Nu are nici o legatura radierea firmei cu concediul de crestere a copilului (CCC).

2. Dvs. mergeti sa va inregistrati la Agentia de Somaj.
Multumesc mult. O zi placuta va doresc.