Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Bancuta de la scara blocului in ce conditii poate fi ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Bancuta de la scara blocului in ce conditii poate fi desfiintata?

Buna ziua,
Pe bancuta amplasata langa scara blocului se strang foarte multi tineri in fiecare seara, tineri care consuma alcool, mananca seminte si fac foarte multa mizerie si galagie. Am tot incercat sa trec cu vederea aceste aspecte, insa problema este ca locul meu de parcare (platit) este fix in dreptul bancutei, iar 3 persoane stau pe banca, alte 10 sprijinite de masina (unii chiar se intind pe capota). Deja am masina foarte zgariata de la cataramele si capsele pantalonilor iar usile au inceput sa flambeze. Plafonul masinii este un fel de bar pentru ca toate sticlele de bautura si pungile de seminte sunt depozitate pe el. Cu vorba buna nu se rezolva nimic, nici nu ma baga in seama. La autoritati nu am apelat pt ca sunt destul de razbunatori si nu as vrea sa-mi gasesc masina si mai rau decat este. Singura solutie pe care o vad in momentul de fata este desfiintarea bancii, sau mutarea ei putin mai departe de bloc si de locurile de parcare. Dvs ce ma sfatuiti?
Cel mai bine este sa desfiintati bancuta. Oricum, cei obisnuiti sa se tolaneasca pe masina dvs. o vor face in continuare, intrucat bancuta era ocupata doar de cativa dintre ei, ceilalti ocupand locurile de pe masina....In ce priveste masina, lasati-o murdara, prafuita sau chiar cu noroi, eventual mai dati su cu ceva unsuros pe zonele de contact....Dupa o perioada, tinerii se vor muta in alta parte...
cine va da sfatul nuva da si collacu parcati masina in alt loc personalizare locurilor de parcare prin marcare cu vopsea nu stiu sa fie legala cereti autoritatilor la care platiti spatiul de parcare sa monteze camere de supraveghere incercati sa mediati cu inpricinati vorbiti cu sectoristul veti gasi pina la urma ac de cojocul chefliilor nocturni
desfiintati bancuta fara alte discutii cu acordul celorlalti locatari...noi am facut la fel...si la noi se strangeau seara tinerii la tigari si seminte...de cand am desfiintat-o nu mai vin...cand primaria a vrut sa monteze banci noi la blocuri noi am refuzat si nu a fost nici o problema