Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Ce obligatii ii revin titularului de PFA?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Ce obligatii ii revin titularului de PFA?

- Dupa inregistrarea la Registrul Comertului a unui P.F.A., ce obligatii mai revin titularului?

"Parlamentul României

adoptă prezenta lege.

Art.1.- (1) Contribuabilii, persoane juridice, înregistrate
la Oficiul Naţional al Registrului Comerţului, autorizate potrivit legii, au
obligaţia să ţină registrul unic de control.
(2) Celelalte categorii de contribuabili pot ţine registrul unic
de control, în funcţie de opţiunea acestora."