Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... RCA
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

RCA

In cat timp, o societate de asigurari trebuie sa-ti dea un raspuns privind acceptul (ne acceptul) la plata daunelor rezultate in urma unui accident de circulatie?
Din cate stiu eu in 3 luni, dar o data la 3 saptamani (maxim) ii poti suna sa vezi daca iti dau raspuns. Daca ii stresezi, poate rezolvi problema mai repede. Nu stiu de ce in Romania, pana nu ameninti, nu primesti nimic. Of!
Dle expert Cioan, eu nu am spus ca vor sa-mi inlocuiasca piesele deteriorate cu altele UZATE, ci am spus ca nu sunt originale. Ori atata timp cat masina mea nu a avut nici o zgarietura, nu pot avea pretentia schimbarii acestora cu piese originale. Ce vana am eu ca am fost lovit. Niciuna, doar ghinionul ca ma aflam la acea ora pe un DRUM CU PRIORITATE. Vinovatul sa plateasca. NU?